Підсумки місячника природничо-математичних дисциплін

Як голова методичної комісії природничо-математичних дисциплін, згідно плану роботи училища впродовж березня 2018 року організував місячник методичної комісії. Проведення його насамперед сприяло поглибленню і розширенню знань, розвитку пізнавальних навичок учнів; вмінню орієнтуватися в інформаційному просторі, розвитку критичного мислення; створенню атмосфери творчого піднесення. 
Для цього були застосовані різноманітні форми та методи, щонайперше особистісно-орієнтований підхід, який дав можливість реалізуватися кожному його учаснику. 
Викладачі методичної комісії вивчають і впроваджують передовий педагогічний досвід, інноваційні технології, які сприяють підвищенню якості знань учнів. Свої напрацювання продемонстрували під час відкритих уроків:
- з алгебри: тема «Тригонометричні рівняння» (викладач Князєва А.Ф.);
- з географії: тема «США» (викладач Кувшінникова Л.А.);
- з хімії: тема «Харчові добавки. Е числа» (викладач Урбанська І.О.).
З метою розвитку пізнавального інтересу учнів до вивчення природничо-математичних дисциплін, розвитку ініціативності, винахідливості, технічної творчості члени методичної комісії провели ряд змістовних інформаційно-пізнавальних позаурочних заходів:
- Відкрите засідання математичного гуртка на тему «Числа Фібоначі» – А.Ф. Князєва;
- Відкрите засідання фізичного гуртка на тему «230 років від дня народження Георга Сімона Ома» – А.Д. Грицюк;
- Відкрите засідання хімічного гуртка на тему «Хімічні експерименти в домашніх умовах» – І.О. Урбанська.
Всі педагоги методичної комісії плідно працювали над вихованням всебічно розвиненої особистості кожного учня. Цьому сприяли проведені виховні заходи:
- Відкрита виховна справа «Наша Вітчизна – Україна» - А.Д. Грицюк, І.В. Дерій;
- Відкрита виховна справа «Де добро і любов, там і здоров’я» - А.Ф. Князєва.
Викладач хімії та біології І.О. Урбанська провела ряд медіа-уроків з метою розкриття понять «синдром Дауна», «епілепсія», «аутизм»; навчити учнів встановлювати доброзичливі та толерантні стосунки з іншими; навчити бачити спочатку людину, а потім її інвалідність; виховувати доброзичливість, чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість. Так 21 березня в групах ІІ та ІІІ курсів були проведені уроки присвячені Міжнародному дню людей з синдромом Дауна, 26 березня - дню розповсюдження інформації про епілепсію, 2 квітня - Всесвітньому дню поширення інформації про аутизм.
До участі у цих заходах було залучено учнів груп І-ІІІ курсів, які під керівництвом викладачів демонстрували набуті знання з предметів, показували способи їх використання на практиці.
З усіх проведених заходів підготовлено фотозвіти, матеріали розміщено у персональних блогах викладачів.
Місячник завершився. А викладачі методичної комісії природничо-математичних дисциплін вкотре переконалися, що такі заходи потрібні. Вони спонукають учнів до збагачення знань з математики, фізики, хімії та біології, а також згуртовують молодь, дають можливість кожному долучитися до виконання того чи іншого завдання, представити групу з найкращої сторони і за це навіть отримати нагороду чи почути добре слово на свою адресу.

Коментарі